From zirvap at gmail.com Thu Feb 2 22:33:09 2012 From: zirvap at gmail.com (Hilde Austlid) Date: Thu, 2 Feb 2012 22:33:09 +0100 Subject: [Hexagon] =?iso-8859-1?q?L=F8rdagsspilling_4/2?= Message-ID: Hei! Som vanlig blir det spilling f?rstkommende l?rdag kl. 18.15 hos Harald og meg i Sildr?peveien 26 A. Alle som vil spille brettspill er velkomne. Send en e-post eller ring 73 91 95 15 hvis du vil ha mer info. Hilde -------------- next part -------------- An HTML attachment was scrubbed... URL: From harald.torvatn at gmail.com Fri Feb 10 06:14:19 2012 From: harald.torvatn at gmail.com (Harald Torvatn) Date: Fri, 10 Feb 2012 06:14:19 +0100 Subject: [Hexagon] =?iso-8859-1?q?l=F8rdagsspilling?= Message-ID: Hei Det blir som vanlig l?rdagsspilling hos Hilde og Harald i Sildr?peveien 26a f?rstkommende l?rdag kl1815. Alle som har lyst til ? spille brettspill er velkommen. Hvis du trenger mer info kan du ringe 73 91 95 15 eller sende en epost til harald.torvatn at gmail.com From harald.torvatn at gmail.com Thu Feb 16 20:02:24 2012 From: harald.torvatn at gmail.com (Harald Torvatn) Date: Thu, 16 Feb 2012 20:02:24 +0100 Subject: [Hexagon] =?iso-8859-1?q?l=F8rdagsspilling?= Message-ID: Hei Det blir som vanlig l?rdagsspilling hos Hilde og Harald i Sildr?peveien 26a f?rstkommende l?rdag kl1815. Alle som har lyst til ? spille brettspill er velkommen. Hvis du trenger mer info kan du ringe 73 91 95 15 eller sende en epost til harald.torvatn at gmail.com From zirvap at gmail.com Wed Feb 22 06:23:51 2012 From: zirvap at gmail.com (Hilde Austlid) Date: Wed, 22 Feb 2012 06:23:51 +0100 Subject: [Hexagon] =?iso-8859-1?q?Forslag_til_Hexagons_=E5rsm=F8te_fra_Hex?= =?iso-8859-1?q?conkomiteen?= Message-ID: Hei! Her er et forslag til ?rsm?tet neste onsdag: Forslag til budsjettpost: Hexcon 2012: -10 000 kr (dvs. netto utgift p? 10 000) Kommentar: Hexcon 2012 vil s?ke om st?tte fra kommunen, fylket og ev. andre som virker relevante. Hexconkomiteen ber ?rsm?tet godkjenne at vi hvis vi f?r mindre enn 10 000 i ekstern st?tte kan vi budsjettere med underskudd som dekker differansen. (I 2011 fikk vi 9000 fra kommunen, vi aner ikke hvor sannsynlig det er at vi f?r tilsvarende i ?r.) (For de som er interessert: F?rste utkast til budsjett for Hexcon: https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AlhGLhzBWW1RdHpUX1ZOelpBeTRFUlQycGxONDdCUXc#gid=0 Regnskap for i fjor: https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AlhGLhzBWW1RdGxkc2wzelR5YmpuOU1mYzB6NzJyS3c#gid=0, mer detaljer p? https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AlhGLhzBWW1RcERQR2RjY29LM1kzc3dPQ0hueF9mWkE#gid=8) Hilde -------------- next part -------------- An HTML attachment was scrubbed... URL: From zirvap at gmail.com Sat Feb 25 14:06:18 2012 From: zirvap at gmail.com (Hilde Austlid) Date: Sat, 25 Feb 2012 14:06:18 +0100 Subject: [Hexagon] =?iso-8859-1?q?L=F8rdagsspilling_25/2_=28i_dag=29?= Message-ID: Hei! Som vanlig blir det spilling f?rstkommende l?rdag kl. 18.15 hos Harald og meg i Sildr?peveien 26 A. Alle som vil spille brettspill er velkomne. Send en e-post eller ring 73 91 95 15 hvis du vil ha mer info. Hilsen Hilde ...som har v?rt litt tr?g med ? si fra denne gangen :-( -------------- next part -------------- An HTML attachment was scrubbed... URL: From knuteivi at pvv.ntnu.no Mon Feb 27 20:50:16 2012 From: knuteivi at pvv.ntnu.no (Knut Eivind Brennhaug) Date: Mon, 27 Feb 2012 20:50:16 +0100 (CET) Subject: [Hexagon] Forslag til genfors 29/2 In-Reply-To: References: Message-ID: <8be5cc975b99d8c181b2da23f44290d8.squirrel@www.pvv.org> Styret vil til generalforsamlingen foresl? at klubben skal fors?ke ? bli registrert som studentorganisasjon ved NTNU, gitt at klubben oppfyller kravene til opptak. Det er PR-messige grunner til at vi ?nsker dette, da vi tror dette kan bidra til ?kt rekruttering til klubben. Det er visse krav som stilles for ? bli medlem, disse kan studeres i mer detalj her: http://www.ntnu.no/itinfo/read_article.php?aid=101 St?rst usikkerhet er det knyttet til punktet om at 50 % medlemmene skal v?re NTNU-studenter. Det vil bli opp til kasserer ? kartlegge dette. From h_buvik at hotmail.com Mon Feb 27 20:57:15 2012 From: h_buvik at hotmail.com (Helle Buvik) Date: Mon, 27 Feb 2012 19:57:15 +0000 Subject: [Hexagon] Forslag til genfors 29/2 In-Reply-To: <8be5cc975b99d8c181b2da23f44290d8.squirrel@www.pvv.org> References: , <8be5cc975b99d8c181b2da23f44290d8.squirrel@www.pvv.org> Message-ID: paragraf 3 Krav til gruppenes form?l, navn, sammensetning og binding til NTNU Grupper som skal registreres under portalen studorg m? ha et form?l og en profil som prim?rt er knyttet til NTNU og NTNU sine studenter. Gruppens form?l eller navn skal ikke bryte med NTNUs IT-reglement, norsk lov eller allmenne etiske prinsipper. Grupper som skal v?re registrert under studorg m? ha minst 15 medlemmer. Minst 50% av de registrerte medlemmene m? v?re NTNU-studenter med registrert NTNU-bruker. Studorgens gruppefil betraktes som gruppens medlemsliste. Det virker for meg som om Hexagon ikke oppfyller f?rste del av dette. Helle Buvik > Date: Mon, 27 Feb 2012 20:50:16 +0100 > From: knuteivi at pvv.ntnu.no > To: hexagon at pvv.ntnu.no > Subject: [Hexagon] Forslag til genfors 29/2 > > Styret vil til generalforsamlingen foresl? at klubben skal fors?ke ? bli > registrert som studentorganisasjon ved NTNU, gitt at klubben oppfyller > kravene til opptak. > > Det er PR-messige grunner til at vi ?nsker dette, da vi tror dette kan > bidra til ?kt rekruttering til klubben. > > Det er visse krav som stilles for ? bli medlem, disse kan studeres i mer > detalj her: > > http://www.ntnu.no/itinfo/read_article.php?aid=101 > > St?rst usikkerhet er det knyttet til punktet om at 50 % medlemmene skal > v?re NTNU-studenter. Det vil bli opp til kasserer ? kartlegge dette. > > > > _______________________________________________ > Hexagon e-postliste > Hexagon at pvv.ntnu.no > http://list.pvv.org/mailman/listinfo/hexagon > Klubbens nettsider: http://hexagon.hexcon.no -------------- next part -------------- An HTML attachment was scrubbed... URL: From haavard_1991 at hotmail.com Mon Feb 27 21:36:51 2012 From: haavard_1991 at hotmail.com (=?iso-8859-1?B?SOV2YXJkIFN2b2Vu?=) Date: Mon, 27 Feb 2012 21:36:51 +0100 Subject: [Hexagon] Forslag til genfors 29/2 In-Reply-To: References: , , <8be5cc975b99d8c181b2da23f44290d8.squirrel@www.pvv.org>, Message-ID: Wartrond har klart ? bli registrert som studorg, s? det b?r ikke v?re altfor vanskelig. De fleste av dem holder ikke s?rlig h?y kvalitet, s? jeg tviler p? at det blir noe problem for oss s? lenge vi teknisk sett oppfyller kravene. H?vard Svoen From: h_buvik at hotmail.com To: knuteivi at pvv.ntnu.no; hexagon at pvv.ntnu.no Date: Mon, 27 Feb 2012 19:57:15 +0000 Subject: Re: [Hexagon] Forslag til genfors 29/2 paragraf 3 Krav til gruppenes form?l, navn, sammensetning og binding til NTNU Grupper som skal registreres under portalen studorg m? ha et form?l og en profil som prim?rt er knyttet til NTNU og NTNU sine studenter. Gruppens form?l eller navn skal ikke bryte med NTNUs IT-reglement, norsk lov eller allmenne etiske prinsipper. Grupper som skal v?re registrert under studorg m? ha minst 15 medlemmer. Minst 50% av de registrerte medlemmene m? v?re NTNU-studenter med registrert NTNU-bruker. Studorgens gruppefil betraktes som gruppens medlemsliste. Det virker for meg som om Hexagon ikke oppfyller f?rste del av dette. Helle Buvik > Date: Mon, 27 Feb 2012 20:50:16 +0100 > From: knuteivi at pvv.ntnu.no > To: hexagon at pvv.ntnu.no > Subject: [Hexagon] Forslag til genfors 29/2 > > Styret vil til generalforsamlingen foresl? at klubben skal fors?ke ? bli > registrert som studentorganisasjon ved NTNU, gitt at klubben oppfyller > kravene til opptak. > > Det er PR-messige grunner til at vi ?nsker dette, da vi tror dette kan > bidra til ?kt rekruttering til klubben. > > Det er visse krav som stilles for ? bli medlem, disse kan studeres i mer > detalj her: > > http://www.ntnu.no/itinfo/read_article.php?aid=101 > > St?rst usikkerhet er det knyttet til punktet om at 50 % medlemmene skal > v?re NTNU-studenter. Det vil bli opp til kasserer ? kartlegge dette. > > > > _______________________________________________ > Hexagon e-postliste > Hexagon at pvv.ntnu.no > http://list.pvv.org/mailman/listinfo/hexagon > Klubbens nettsider: http://hexagon.hexcon.no _______________________________________________ Hexagon e-postliste Hexagon at pvv.ntnu.no http://list.pvv.org/mailman/listinfo/hexagon Klubbens nettsider: http://hexagon.hexcon.no -------------- next part -------------- An HTML attachment was scrubbed... URL: From sverre at midthjell.com Mon Feb 27 22:00:23 2012 From: sverre at midthjell.com (Sverre Midthjell) Date: Mon, 27 Feb 2012 22:00:23 +0100 Subject: [Hexagon] Forslag til genfors 29/2 In-Reply-To: References: <8be5cc975b99d8c181b2da23f44290d8.squirrel@www.pvv.org> Message-ID: Min erfaring er at det ikke gj?res noen faktisk kontroll av dette. S? lenge man har en viss tilknytning til NTNU, s? holder det i massevis. ? bli registrert som studorg gir imidlertid ingen ting annet enn retten til tilgang til NTNUs IT-systemer. Usikker p? hvor stor effekt det skal ha. - Sverre 2012/2/27 H?vard Svoen > Wartrond har klart ? bli registrert som studorg, s? det b?r ikke v?re > altfor vanskelig. De fleste av dem holder ikke s?rlig h?y kvalitet, s? jeg > tviler p? at det blir noe problem for oss s? lenge vi teknisk sett > oppfyller kravene. > > H?vard Svoen > > ------------------------------ > From: h_buvik at hotmail.com > To: knuteivi at pvv.ntnu.no; hexagon at pvv.ntnu.no > Date: Mon, 27 Feb 2012 19:57:15 +0000 > Subject: Re: [Hexagon] Forslag til genfors 29/2 > > > *paragraf 3 * > ** > *Krav til gruppenes form?l, navn, sammensetning og binding til NTNU * > > - Grupper som skal registreres under portalen studorg m? ha et form?l > og en profil som prim?rt er knyttet til NTNU og NTNU sine studenter. > - Gruppens form?l eller navn skal ikke bryte med NTNUs IT-reglement, > norsk lov eller allmenne etiske prinsipper. > - Grupper som skal v?re registrert under studorg m? ha minst 15 > medlemmer. Minst 50% av de registrerte medlemmene m? v?re NTNU-studenter > med registrert NTNU-bruker. Studorgens gruppefil betraktes som gruppens > medlemsliste. > > > Det virker for meg som om Hexagon ikke oppfyller f?rste del av dette. > > Helle Buvik > > > > > Date: Mon, 27 Feb 2012 20:50:16 +0100 > > From: knuteivi at pvv.ntnu.no > > To: hexagon at pvv.ntnu.no > > Subject: [Hexagon] Forslag til genfors 29/2 > > > > Styret vil til generalforsamlingen foresl? at klubben skal fors?ke ? bli > > registrert som studentorganisasjon ved NTNU, gitt at klubben oppfyller > > kravene til opptak. > > > > Det er PR-messige grunner til at vi ?nsker dette, da vi tror dette kan > > bidra til ?kt rekruttering til klubben. > > > > Det er visse krav som stilles for ? bli medlem, disse kan studeres i mer > > detalj her: > > > > http://www.ntnu.no/itinfo/read_article.php?aid=101 > > > > St?rst usikkerhet er det knyttet til punktet om at 50 % medlemmene skal > > v?re NTNU-studenter. Det vil bli opp til kasserer ? kartlegge dette. > > > > > > > > _______________________________________________ > > Hexagon e-postliste > > Hexagon at pvv.ntnu.no > > http://list.pvv.org/mailman/listinfo/hexagon > > Klubbens nettsider: http://hexagon.hexcon.no > > _______________________________________________ Hexagon e-postliste > Hexagon at pvv.ntnu.no http://list.pvv.org/mailman/listinfo/hexagon Klubbens > nettsider: http://hexagon.hexcon.no > > _______________________________________________ > Hexagon e-postliste > Hexagon at pvv.ntnu.no > http://list.pvv.org/mailman/listinfo/hexagon > Klubbens nettsider: http://hexagon.hexcon.no > > -------------- next part -------------- An HTML attachment was scrubbed... URL: From tomas at fabula.no Wed Feb 29 13:10:45 2012 From: tomas at fabula.no (=?iso-8859-1?Q?Tomas_HV_M=F8rkrid?=) Date: Wed, 29 Feb 2012 13:10:45 +0100 Subject: [Hexagon] Spilledere til Sommerspillet 2012 Message-ID: <3AD23F7F-D220-453C-B2CB-89256F7D943D@fabula.no> Hei dere! Det kommer en sommer i ?r ogs?, og jeg er n?dt til ? arrangere et Sommerspill. Til det trenger jeg spilledere! Vi skal kj?re Sommerspillet i Trikkehallen p? Kjels?s i Oslo. Der har vi mulighet for ? sitte med inntil seks grupper, og gode turmuligheter. Og vi f?r l?ne lokalet helt gratis! Sommerspillet vil g? over fire uker i ?r, med fire forskjellige scenarier: Uke 26, 25-29.juni: KAVALLEN Et scenario om ? bygge ei ny borg, og ? beskytte borga og bygdene rundt den mot alle slags fiender. Uke 27, 2-6.juli: LEGANT Et scenario om vennskap, romantikk og kynisk maktkamp. Rollene er adelige i mektige familier. Uke 32, 6-10.august: SIRKUS Et scenario om trolske sirkusnumre, og gledene ved ? reise rundt i et land styrt av klovner. Uke 33, 13-17.august: MATRIARKATET Et m?rkt scenario om hvor f?lt paradis kan bli, om usynlige ormer f?r hviske giftige ord i v?re ?rer ? Jeg vet enn? ikke hvor mange spilledere jeg trenger til de forskjellige ukene. Det vet jeg mer om i slutten av mars. Om du kan og har lyst en av ukene, eller flere, er det veldig fint om du melder deg. Vet du om andre som kan tenkes ? passe til en slik jobb, s? send denne meldingen videre til dem. Om du trenger overnatting for ? bli med, s? har jeg et stort hus ... Send meg en mail med de ukene du kan, og med kort og klar info om: - deg selv: fullt navn, kontaktinfo og alder, og hva du kan bidra med - din erfaring: med rollespill, med ungdomsarbeid, som spilleder (erfaring med Fabula ikke n?dvendig) Jeg garanterer deg en l?nn p? minst 8000 kroner for hver uke du jobber i Sommerspillet. Om vi f?r offentlig st?tte blir det mer. Du finner mer info p? nettstedet: - http://sommerspillet.wordpress.com Vennlig hilsen Tomas HV M?rkrid - mob: 948 22 038 - mail: tomas at fabula.no www.fabula.no -------------- next part -------------- An HTML attachment was scrubbed... URL: